Wypowiedzi trenerów i zawodników po II kolejce Futsalu!

Wypowiedzi szkoleniowca gości, Karola Kopća oraz opiekuna gospodarzy, Mariusza Milewskiego na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 2. kolejki Futsalu sezonu 2018/2019, RKS Bór Regut – Zdrowie Garwolin.

Karol Kopeć (trener Zdrowie Garwolin): Bardzo trudny mecz mimo wszystko okazało się, mała sala na której było bardzo dużo gry kontaktowej. Drużyna gospodarzy bardzo dobrze broniła się i ustawiała w obronie, mimo że byli troszeczkę słabsi „piłkarsko” umieli ustawiać się w obronie, dodatkowo bardzo dużo sytuacji wybronił świetnie grający bramkarz.

Mariusz Milewski (trener RKS Bór Regut): Ciężko powiedzieć coś po takim meczu, my gramy swoje. Strzelamy średnio 3 bramki na mecz, tak jak tydzień temu, tyle że dużo gorzej zagraliśmy w obronie. Zespół gości stworzył sobie dużo więcej sytuacji bramkowych tak jak się spodziewaliśmy, my w tym meczu byliśmy słabsi od przeciwników przede wszystkim w wyszkoleniu technicznym, ale braki te nadrabiamy taktyką i schematami które wychodzą raz lepiej, raz gorzej. Dzisiaj czujemy lekki niedosyt, do przerwie przy wyniku 2:0 mieliśmy mnóstwo rzutów rożnych po których powinniśmy strzelić 3-4 bramki, goście bardzo źle ustawiali się przy SFG. Nauka dla nas na następne mecze żeby te elementy poprawić i wykorzystywać takie błędy jakie rywal popełniał.

Dominik Pusek (bramkarz Zdrowie Garwolin): Chciałbym pogratulować swojej drużynie wygranego meczu w ciężkich warunkach postawionych przez gospodarzy, którzy sercem nadrabiają braki techniczne. Zawodnicy gospodarzy są bardzo zaangażowani i słuchają trenera co im podpowiada, dlatego myślę że w przyszłości im to zaprocentuje i jeszcze lepiej będą grali.

Damian Białek (bramkarz RKS Bór Regut): Uważam że zabrakło nam trochę „głowy”, mamy młody zespół który się dopiero zgrywa, szkoda jednego fragmentu gry w którym w przeciągu kilku minut tracimy 3-4 bramki z rzędu. Myślę że z każdym meczem będziemy lepsi i już w następnej rundzie będziemy bardzo groźni dla każdego w szczególności na tej hali i przy takim ustawieniu. Dziękuję trenerowi gości za miłe słowa