Rocznik 2009/10 ⚽ – Cel został wykonany w 100%

Po awansie zespołu Rocznik 2009/10 z III do II Ligi , postanowiliśmy że naszym priorytetem w nowym sezonie  będzie utrzymaniu  drużyny w  II lidze.

 

24 czerwca 2021r rozegraliśmy ostatni mecz  w II Lidze Okręgowej D2 Młodzik –  Rocznik 2009/10 z drużyną GKS Wilgą Garwolin.

 Zwycięstwo  w tym meczu pozwoliło nam   na zajęcie  3 miejsca w końcowej klasyfikacji naszej grupy.

Trzeba  zaznaczyć, że losy o tym które miejsce zajmiemy ostatecznie,  i czy  zostaniemy nadal w lidze, toczyły się do ostatniego spotkania.

Wszystko to od rozpoczęcia ligi  zależało od nas  i sami musieliśmy sobie z tym poradzić,  nie licząc na inne drużyny.  Zespół potrafił  udźwignąć  ten ciężar, pokazując  zwłaszcza w ostatnich meczach lwi pazur.

 

Muszę jednak  przyznać, że początek  sezonu  był dla nas bardzo pechowy.

Po długim wyczekiwaniu na  ligę, ale  jeszcze przed jej rozpoczęciem przytrafiły nam się  liczne kontuzje,  które wyeliminowały  nam  kilku podstawowych zawodników.

Dlatego  też pierwsze mecze nie należały do udanych.

 

Druga część rozgrywek okazała się dla nas bardziej radosna .

W spotkaniach rewanżowych potrafiliśmy wygrać kilka bardzo ważnych meczy na własnym boisku. Odniesione zwycięstwa  pozwoliły nam na osiągnięcie celu, który został wyznaczony na początku sezonu.

Drużyny z którymi rywalizowaliśmy w tym sezonie  prezentowały  bardzo wysoki  poziom gry,   i trzeba było zostawić na boisku dużo sił i  zdrowia,  żeby osiągnąć pozytywny wynik.

 

Utrzymanie drużyny w II lidze jest dużym osiągnięciem całego  zespołu. Gratulacje dla wszystkich chłopców za wysiłek i poświęcenie, które na koniec zaowocowało  bardzo dobrym wynikiem.

Dziękuję rodzicom za wsparcie na które mogliśmy liczyć przez cały sezon, a którym też przyczyniliście się do tak dobrego wyniku.

Teraz mamy czas na odpoczynek,  który należy się jak najbardziej.  Mam nadzieję, że chłopcy wrócą  do treningów z naładowanymi bateriami.

 Pozwoli  to nam  w stu procentach  przygotować  się do nowego sezonu.

 

Trener:  Waldek