„Futsalowa przygoda U-13”

W 2020 roku na „Futsalowej Mapie Polski” odznaczył się Regut a dokładniej RKS Bór Regut. To w 2020 roku skazywani na pożarcie  wychowankowie RKS-u wywalczyli historyczny srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, tym samym zawieszając poprzeczkę dla całej Akademii RKS-u bardzo wysoko. Dyscyplina ta jest dla wychowanków naszego klubu kontynuacją sezonu „trawiastego” na hali. Futsal nie tylko wypełnia rok piłkarski w okresie zimowym lecz jest również szansą do podnoszenia umiejętności piłkarskich naszych wychowanków.

W bieżącym roku jedną z ekip, która przystąpiła do rozgrywek kwalifikacyjnych MMP była drużyna U-13. Dla tego rocznika kwalifikacje były dwuetapowe.  W pierwszym etapie byliśmy gospodarzem Turnieju, który odbył się 11 listopada 2021 roku na Hali GOKiS w Celestynowie.

 

Zespół RKS-u Futsal U-13: (stoją od lewej) trener Ostasz B., Baranowski K., Tomaszewski F., Wojciechowski F, Fokt N., Więsik M., Laskus D., (klęczą od lewej) Marcel, Oliwier, Jóźwiak B., Osiak T., Cieślik Sz., Paweł.

Nasza drużyna rywalizowała z zespołami: WAF Warszawa, Champion Warszawa, Mazur Karczew i AZS UW Warszawa. Zespół AZS-u nie dojechał na zawody więc rywalizowały tylko 4 drużyny o 3 miejsca premiowane awansem do dalszej fazy rozgrywek. Wszystkie zespoły dostały po 3 pkt. za walkower z AZS UW.

Zespół RKS-u walczył dzielnie po falstarcie w pierwszym meczu i porażce z Championem 2:5 w kolejnych spotkaniu pokonaliśmy WAF Warszawa 3:2 i zremisowaliśmy 3:3 „wygrany mecz – prowadziliśmy 3:0” z Mazurem Karczew. Ostatecznie uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji dającej awans do dalszej fazy. Poniżej tabela końcowa Turnieju w Celestynowie.

W drodze losowania trafiliśmy w drugiej fazie rozgrywek do grupy 5. W turnieju, który rozegrano 28 listopada 2021r. na Hali w Górznie obok Zdrowia Garwolin – gospodarza turnieju, rywalizowaliśmy z zespołami PSV Łódź, Wilgi Garwolin i GKS Futsal Nowiny. Zdecydowanie nie był to nasz dzień, przegraliśmy tego dnia wszystkie mecze i zajęliśmy ostatnią pozycję w turnieju. Do Finałów MMP Futsal U-13 awansowały drużyny Zdrowia Garwolin i GKS Futsal Nowiny.  Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju w Górznie.

Oczywiście po turnieju w Górznie pozostaje niedosyt i pewnie lekkie rozczarowanie gdyż ambicją każdego sportowca jest „wygrywanie”. Zabrakło nam po trochu umiejętności, siły fizycznej i doświadczenia. Jest to dla nas lekcja na przyszłość, z której trzeba skorzystać.

Futsal zyskuje na popularności co sprawia, że jego poziom z roku na rok się podnosi co widać było na turnieju w Górznie.

Na pewno drużyna RKS-u U-13 jest bogatsza o nowe doświadczenie. Potrzeba nam większej systematyczności w pracy nad techniką indywidualną i motoryką, większej ilości godzin poświęconych futsalowym schematom. Potrzeba również mocniejszego zaangażowania się samych zawodników w to co robią aby w przyszłości mogli odnosić sukcesy.

„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powiedziałem:„ Nie poddawaj się. Cierp teraz i przeżyj resztę życia jako mistrz. ”” – Muhammad Ali