U-17 Bór Regut jedzie na Mistrzostwa Polski

 

Za nami ostatni turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17. Turniej w którym rozstrzygały się losy awansu do finałów MMP. Tym razem los rzucił  nas do Białegostoku, gdzie o awans mieliśmy rywalizować z trzema przedstawicielami tego regionu. Należy podkreślić że Podlaski Futsal, w tym młodzieżowy zrobił w ostatnim czasie ogromny postęp co, widoczne jest w ilości i jakości drużyn z którymi rywalizujemy. To wszystko mobilizowało nas do godnego reprezentowania województwa mazowieckiego  na szczeblu krajowym.  Niestety nie ominęły nas kontuzje i sprawy losowe, co spowodowało że meldujemy się w Białymstoku z jednym zawodnikiem rezerwowym. Pierwszy mecz wygrywamy z MOKS Słoneczny Stok Białystok 5-0 . Następnie musimy uznać wyższość Heliosa Białystok 2-3  i wszystko ma się rozstrzygnąć w ostatnim spotkaniu z  Futbalo Białystok. Świadomi stawki spotkania gramy niezwykle ostrożnie, skupieni na defensywie,wyprowadzamy skuteczne kontrataki. Wygrywamy 2-1 i……….. AWANS JEST NASZ.

Mobilizacja, chęć zwycięstwa, wola wali oraz doświadczenie Janka i Dawida którzy już czwarty sezon reprezentują barwy Bór Regut w futsalu, dało przepustkę do wyjazdu. Nie możemy zapomnieć o nowych zawodnikach z Jakubem BLAUTEM w bramce którzy dopiero od niedawna zakładają koszulkę Bór Regut, a już wywalczyli największy sukces sportowy w swojej dotychczasowej karierze.

Finały MMP U-17 odbędą się w dniach: 10-12 luty 2023 roku w TYCHACH.

PS. Pragnę podziękować wszystkim kibicom, statystykom, logistykom  głośno wspierających nas w turnieju.

Mocno trzymamy kciuki za zespół Victorii Solec nad Wisłą która powalczy o awans 21-01-2023 i jako drugi zespół z Mazowsza ma szansę na wyjazd na mistrzostwa. Jesteśmy z Wami

Tabela

drużyna

m

pkt

br

1. Bór Regut 3 6 9-4
2. Bonito Helios Białystok 3 6 6-4
3. Futbalo Białystok 3 3 4-6
4. MOKS Słoneczny Stok Bialystok 3 3 3-8

a.n.