U19 – futsal TEAM z awansem do ostatniej rundy eliminacji.

Jeszcze w Czarnej Białostockiej nie opadł kurz po turnieju U-17 a nasi zawodnicy już przygotowali się do kolejnego turnieju tym razem U-19. Turniej który miał dać awans do trzeciej rundy trzem zespołom, dla czwartego przygoda z MMP miała zakończyć się już dziś.

Do rywalizacji stanęły zespoły: Bonito Helios Białystok gospodarz turnieju, dobrze nam znany Junior Hurtap Łęczyca oraz Legia Futsal Warszawa z trenerem Mariuszem Milewskim na ławce  której naszym zawodnikom oraz kibicom  przedstawiać nie trzeba. Wszyscy wiedzieli że kluczowym dla dalszego awansu będzie pierwszy mecz, a los tak chciał że przyszło nam  rywalizować z Legią. Nasi zawodnicy będący jeszcze w rytmie meczowym, wzmocnieni starszymi doświadczonymi zawodnikami  rozegrali bardzo dobre, emocjonujące  zawody i pewnie wygrali 4-0. Należy podkreślić że dla 6 zawodników był to już czwarty mecz a przed nami jeszcze dwa spotkania. Mecz z Heliosem był najsłabszym w naszym wykonaniu i porażkę 0-2 należy traktować w kategorii najniższego wymianu kary. Do ostatniego spotkania z Junior Hurtap Łęczyca zawodnicy wykrzesali ostatki sił i remis 1-1 dał nam przepustkę do ostatniego turnieju eliminacyjnego który odbędzie się w dniach 04 lub 05 luty 2023roku.

Mimo dużego bagażu doświadczeń w młodzieżowym futsalu, w turniejach U-19 rywalizujemy pierwszy raz i trudno tu jednoznacznie stwierdzić czy jest to gra młodzieżowa, czy już bardziej seniorski futsal.  W/g opinii trenera który zdecydował się na grę na dwóch frontach zawodnicy najbardziej skorzystali z gry w 3 mazowieckiej lidze futsalu i to obecnie procentuje w rozgrywkach U-19. Liczymy że zawodnicy  podtrzymają dobrą passę i nic ich już nie zatrzyma w kierunku na Lublin gdzie odbędą się finały MMP U-19.

a.n.