I kolejka Ligi zimowej rocznika 2010

W pierwszej kolejce zespół trenera Jacka, zasilony zawodnikami rocznika 2011 zmierzył się z drużyną KS Drukarz Warszawa. Początek spotkania bardzo wyrównany, z lekką naszą przewagą co udokumentowaliśmy strzelając bramkę. Kolejne bramki strzelali już jednak nasi przeciwnicy. W naszym zespole na placu gry, była bardzo duża rotacja, czasami zawodnicy byli mocno zagubieni w odnajdywaniu się na nowych pozycjach. Ale po to właśnie bierzemy udział w tych rozgrywkach, aby umieć odnajdować się w nowej rzeczywistości boiskowej. Przypominamy, że Liga zimowa rozgrywana jest systemem 6+1, na bramki 5×2. Monetami brakowało koncentracji i w nasze poczynania wkradała się nerwowość. Zdobyliśmy wprawdzie jeszcze dwie bramki, ale w kilku sytuacjach zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przeciwników. Przeszliśmy chrzest bojowy. Zarówno zawodnicy rocznika 2010 jak i 2011 zasługują na pochwałę. Za tydzień okazja do rewanżu w meczu z KS Warka. Dziękujemy drużynie  Drukarza za sportową walkę. Poniżej wyniki pierwszej kolejki.

Czarni Węgrów – FDA Wieliszew 2:8

KS Warka – Talent Warszawa 1:13

KS Drukarz – Bór Regut 8:3

Jako ciekawostkę, mogliśmy zaobserwować zastosowanie nowego przepisu – w momencie wykonywania rzutu od bramki (po aucie bramkowym, tzw. piątka), na połowie drużyny wykonującej wznowienie, może przebywać tylko dwóch zawodników drużyny przeciwnej a reszta zawodników, musi wycofać się na własną połowę.